4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt

 

 

W grupie " Misie" całe czwartkowe popołudnie poświęcone było zwierzętom. Dzieci oglądały różne  książeczki o zwierzakach, które później umieściły w kąciku czytelniczym. Wspólnie z ciocią recytowały znane przez siebie wierszyki Jana Brzechwy- " Dzik", " Lew", " Krokodyl", " Niedźwiedź" , "Lis" i " Małpa". Przedszkolaki dowiedziały się również, dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Wspólnie stworzyliśmy  plakat " Jak dbamy o zwierzęta?". Na sam koniec dzieci, zamienione w różne zwierzęta,  wzięły udział w zabawie ruchowej " Gdzie jest mój domek".

zwierzakiMisiei01

zwierzakiMisiei03

zwierzakiMisiei04

W grupie „Zajączki” Światowy dzień zwierząt rozpoczęliśmy od wysłuchania i odgadnięcia zagadek różnych odgłosów zwierząt, pracowaliśmy w grupach układając puzzle z wizerunkami zwierząt: słonia, kota, żyrafy, przy piosence o „Jamniczku” bawiliśmy się w zabawę ruchową. Wysłuchaliśmy opowiadania pt.: „Jeżyka Cypriana wycieczka do zoo”, na koniec naszych zajęć powstały pięknie narysowane przez dzieci ich ulubione zwierzęta.

zwierzakiZajaczki08

zwierzakiZajaczki07

zwierzakiZajaczki02

Grupa "Sówki", obchody Międzynarodowego Dnia Zwierząt zaczęła od burzy mózgów kiedy to dzieci podawały pomysły dlaczego zwierzęta mają swoje święto. Następnie starali się dopasować odpowiedni napis do zdjęcia przedstawiającego najbardziej znane zwierzeta z całego świata, aby później w parach ułożyć podane napisy z wyciętych literek. Na koniec każde z dzieci przedstawiało ruchem, mimiką i głosem swoje ulubione zwierzątko.

zwierzakiSowki01

zwierzakiSowki02

zwierzakiSowki03

zwierzakiSowki04

 Grupa "Kotki" brały udział w teatrzyku kukielkowym. Teatrzyk pt.: " Jabłko" W. Sutiejew. Dzieci razem z mieszkańcami lasu misiem, zającem, jeżem i wrona poznawaly zasady dobrych manier. Dzieci poznały nie które z leśnych zwierząt oraz zasady dzielenia się z innymi.

zwierzakiKotki01

Grupa "Kreciki" poznały wiersze Jana Brzechwy o zwierzętach. Odwiedził ich "Słoń", "Pies, który miał smuteczki" i

"Kaczka Dziwaczka"

zwierzakiKreciki01

zwierzakiKreciki02

zwierzakiKreciki03

zwierzakiKreciki04

Dzień w grupie "Liski" rozpoczęliśmy od rozmowy o zwierzętach oraz wysłuchaliśmy kilku wierszy  Jana Brzechwy dotyczących zwierząt tj. "Papuga" i "Pantera". Przypomnieliśmy sobie wierszyk pt. "Lis". Następnie postanowiliśmy stworzyć swoje zwierzątko. Nie mógł być to nikt inny jak lisek. Nasz leśny lisek przywitał się z każdym i zagościł w naszej sali na dłużej. Towarzyszy nam przy wspólnych zabawach.

zwierzakiLiski01

zwierzakiLiski02

zwierzakiLiski03

zwierzakiLiski04