14 października to nie tylko Dzień Edukacji Narodowej, ale także Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.

W naszym Przedszkolu aż 6 grup świętowało ten wyjątkowy dzień.

 

 

Najmłodsze Liski i Kotki podjęły wiele aktywności. Dzień ropozczęły od prezentacji  książek przyniesionych przez dzieci. Później czytano wiersze o misiach. Poznano także inne książkowe misie.

Dzieci obejrzały również czasopismo dla dzieci "Miś" do którego ilustracje wykonałanasza patronka- Janina Krzemińska.

Najmilszym momentem było zorganizowanie przyjęcia urodzinowego przez małe Liski. Dzieci złożyły misiom urodzinowe życzenia i wręczyły im prezenty.

urodziny misia004

urodziny misia019

urodziny misia020

urodziny misia005

Nasze czterolatki, czyli Misie i Tygryski oraz Jeżyki równie miło obchodziły urodziny ksiązkowego misia.

Przedszkolaki z grupy Misiów rozmawiały o najbardziej znanych misiach z książek dla dzieci. Najpopularniejszy okazał się Kubuś Puchatek. To dla niego każde dziecko pokolorowało i udekorowało urodzinowy tort. Zanim pokazaliśmy Puchatkowi nasze rysunki i zaśpiewaliśmy "Sto lat" , dzieci wysłuchały bajki o tym, jak Kubuś  odkrył Biegun Północny. Bajka ta bardzo spodobała się przedszkolakom.

urodziny misia021

urodziny misia022

W grupie Jeżyków w Dzień Książkowego Misia wspólnie wymyślano najlepsze życzenia dla Kubusia Puchatka. Zaśpiewano mu głośne "Sto lat", a pani Agnieszka przeczytała opowiadanie o przyjaciołach ze Stumilowego lasu. Na koniec wspólnie bawiono się naśladując ruchy bohaterów opowieści oraz próbowano pomóc Kłapouchemu doczepić mu ogon z zawiązanymi wstążką oczami. 

urodziny misia011

urodziny misia012  urodziny misia013

Dzieci z grupy Tygryski przyniosły z domu nie tylko książki o misach, ale również swoje ulubione pluszaki.

Miały okazję wysłuchać „ Bajki o misiu Petit, który malował wieżę Eiffla”.

Poznały też inne książkowe misie. Pracowały w grupach układając puzzle z wizerunkami bohaterów. Przy piosence „ Spotkanie na polanie” bawili się w zabawę ruchową. Potem wszyscy tańczyli z misiami.

Na koniec  zajęć dzieci doskonaliły twórczość plastyczną podczas kolorowania swojego wymarzonego misia.

urodziny misia008

urodziny misia007

urodziny misia006

urodziny misia009

Grupa pięciolatków rozmawiała o znanych sobie bohaterach ksiązkowych. Okazało się, że większość misiów to prawdziwe gwiazdy - znane są Zajączkom zarówno z literatury jak i z filmów.

Zajączki wykazały się świetną pamięcia - nie zapomniały, że patronka Przedszkola, pani Janina Krzemińska była ilustratorką w miesięczniku "Miś".

urodziny misia014

urodziny misia015

Najstarsza grupa - Sówki  rozpoczęła świętowanie urodzin książkowego Misia od rozwiązywania krzyżówki, z którą dzieci świetnie sobie poradziły - potrafiły prawidłowo uzupełnić krzyżowkę, a potem odczytać hasło: MISIE. 

Następnie dzieci zaprezentowały swoje maskotkowe misie, a także książki o misiach,które przyniosły. Wysłuchały w skupieniu bajkę "O Złotowłosej i trzech niedźwiedziach". Była to książka "rozkładanka", w której płaskie postacie przemieniają się w trójwymiarowych bohaterów, a kartka zamienia się w scenę jak w teatrze.
Dzieci doskonaliły twórczość plastyczną podczas rysowania swojego wymarzonego misia. Z pięknych prac powstał album grupowy : "Nasze Misie". 

urodziny misia002

urodziny misia003

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia minęły nam w radosnej atmosferze. 

Dzięki nim raz jeszcze mogliśmy sobie uświadomić, jak dużą role w naszym życiu odgrywają wszystkie misie :-)

MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY 
MIS JEST FAJNY I KUDŁATY 
MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA 
MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA 

LECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWA 
ŻE SIĘ O NIM ZAPOMINA 
A WIĘC WEZMĘ MISIA CZULE 
I DO SIEBIE GO PRZYTULĘ.