5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

Dzieci z grupy "Kotki" układały z części obrazek "Trzy Świnki", odgadywały zagadki dotyczące bohaterów z różnych bajek, słuchały bajki "Jaś i Małgosia" oraz "Nody", wzięły udział w dyskusji na temat ulubionej postaci z bajek.

dzienpostacibajkowych01

dzienpostacibajkowych02

dzienpostacibajkowych03

 

Dzieci z grupy "Misie" tego dnia udały się w podróż na  czarodziejskim dywanie do Krainy Bajek. Tam przedszkolaki  miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o bajkach i baśniach. Z tajemniczej skrzyni losowały rekwizyty i dopasowywały jej do odpowiednich  bajkowych ilustracji. Z tym zadaniem Misie poradziły sobie wyśmienicie. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał  małego krasnoludka, któremu mógł wybrać imię. Dzieci stwierdziły, że  krasnoludki to pracowite i przyjazne istotki, które na pewno będą pomagały Misiom sprzątać zabawki w ich domach.

dzienpostacibajkowych04

dzienpostacibajkowych05

dzienpostacibajkowych06

 

Dzieci z grupy "Tygryski"wysłuchały baśni „Śpiąca Królewna”. Następnie brały udział w bajkowym quizie, w którym dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące znanych postaci z bajek. Potem w grupach układały puzzle. Zadaniem grup było jak najszybsze ułożenie obrazka i podanie poprawnego tytułu bajki. „Tygryski” również z baśniowej skrzyni losowały różne rekwizyty, które musiały dopasować do właściwych obrazków przedstawiających bajki. To był niezapomniany dzień w naszej grupie.

dzienpostacibajkowych08

dzienpostacibajkowych10

dzienpostacibajkowych12

dzienpostacibajkowych15

 

Dzieci z grupy „Zajączki” opowiadały o swoich ulubionych bohaterach bajkowych, odgadywały zagadki, z którymi poradziły sobie znakomicie. Oglądały i czytały książeczki, a następnie każde z dzieci wybrało swoją ulubiona postać bajkową i pięknie ją pokolorowało. Prace można podziwiać w naszej sali.

1

2

6

Dzieci z grupy "Liski" Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek świętowały razem z Czerwonym Kapturkiem, wilkiem babcią i gajowym. Najpierw uważnie wysłuchały bajki. Następnie ułożyły chronologicznie wydarzenia. W końcu nadszedł czas na odwiedzenie babci oraz wspólne zabawy z Czerwonym Kapturkiem. Liski w czasie zajęć miały możliwość nauki właściwych zachowań, odróżniania dobra od zła, rozwijania umiejętności współpracy, reagowania na dany sygnał a przede wszystkim rozwijania zainteresowania książkami oraz kreatywności i wyobraźni.

dzienpostacibajkowych16

dzienpostacibajkowych18

dzienpostacibajkowych17

 

Dzieci z grupy "Jeżyki" obejrzały teatrzyk cieni pt. Jaś i Małgosia. Jeżyki wzięły również udział w quizie wiedzy o bajkach. Dzieci odpowiadały na pytania, zbierały punkty i uczyły się zdrowej rywalizacji. Na koniec Jeżyki układały puzzle związane z postaciami z bajek. Ten dzień mile zakończyliśmy rozdaniem orderów uczestnictwa w Dniu Postaci z Bajek.

dzienpostacibajkowych19

dzienpostacibajkowych21

dzienpostacibajkowych20

dzienpostacibajkowych22