W czwartek, 21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Poezji.

 

 

Z tej okazji „Liski" gościły mamę Wojtka. Pani Kasia przeczytała wiersze: „Zakochana żaba”, „Na straganie”, „Małpa w kąpieli”. Podczas spotkania dzieci kształciły umiejętność rozróżniania rymów, rozwijały zamiłowanie do czytania  poezji. Być może w przyszłości Liski będą pisać własne wiersze.

 dzień poezji001

dzień poezji002

dzień poezji003

Dzieci z grupy "Misie" z okazji Światowego Dnia Poezji dowiedzialy się czym jest poezja a także o czym może być wiersz. Dzieci dzielily sie swoimi doświadczeniami i  opowiadały jakie znają wiersze i oczym one mówią. Następnie wspólnie z nauczycielką zapoznaly sie z wierszem Doroty Rozwens pt. "Gdy wiosna przybędzie ",do którego treści  dopasowywały odpowiednie obrazki. Wszystkim bardzo podobała sie ta zabawa z wioesennym wierszem.

 dzień poezji004

dzień poezji005

dzień poezji006

Światowy Dzień Poezji obchodziły również dzieci z grupy "Kotki", które słuchały wierszy autorstwa Wandy Chotomskiej. Dzieci poznały zawód poety.

 dzień poezji015

dzień poezji016

Grupa "Sówki" tego dnia poznawała lub też przypominała sobie sylwetki najbardziej znanych twórców poezji dla dzieci. Chętne Sówki miały okazję przeczytać na głos niektóre z wierszy. Na koniec dzieci w grupach miały za zadanie napisać jak najwięcej wyrazów, które rymują się z wybranym przez siebie słowem.

 dzień poezji008

dzień poezji009

dzień poezji010

dzień poezji011

Grupa "Jeżyki" natomiast zaczęła Dzień Poezji od zabawy z rymami, dzieci grały w rymowane memory oraz wspólnie "czytały" wierszyk o rymującym panu Wiesławie. Tego dnia obchodzony był również Pierwszy Dzień Wiosny dlatego Jeże wysłuchały wierszyka o Ślimakach, które obserwowały podczas wiosennego spaceru. Zajęcia zakończyły się rysowaniem wzorków oraz kolorowaniem muszli ślimaków.

dzień poezji012

dzień poezji013

dzień poezji014