Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka gif

W środę 27 lutego Misie udały się na zajęcia biblioteczne w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 29.

Misie do wycieczki przygotowywały się przez cały tydzień, realizując temat kompleksowy dotyczący biblioteki. W środę przed śniadaniem Misie przypomniały sobie zasady, jakie obowiązują pieszych na drogach. Rozmawialiśmy również o tym , jak powinniśmy zachowywać się w bibliotece. Przedszkolaki o wszystkich zasad pamiętały, a więc po śniadaniu mogliśmy udać się w drogę. Towarzyszyło nam piękne słońce, a w powietrzu było czuć zbliżającą się wiosenkę.

W bibliotece powitała nas Pani Małgosia - pani bibliotekarka. Zaprosiła nas wszystkich do specjalnie przygotowanego kącika.

wycieczka do biblioteki 006

Wspólnie z Panią Małgosią jeszcze raz omówiliśmy zasady  zachowania się w bibliotekach. Misie wiedziały, że w bibliotekach należy zachować ciszę, bo inne osoby przychodzą tutaj poczytać książki. Wiedziały również, że czytając książki z biblioteki nie powinno się jeść i pić, bo książki mogą się zniszczyć. Przedszkolaki dowiedziały się również, że gdy zgubi się nam książka należy ją odkupić.

wycieczka do biblioteki 001

wycieczka do biblioteki 002

Następnie Pani Małgosia zaprezentowała dzieciom ciekawe książeczki znajdujące się w zbiorach ich biblioteki. Kilkoro dzieci znało już te książeczki ze swojej domowej biblioteczki. Wspólnie przeczytaliśmy książkę "Paluszkowa wyprawa" oraz "Gra w kolory".

wycieczka do biblioteki 003

wycieczka do biblioteki 005

 

Panie bibliotekarki przygotowały dla nas małą niespodziankę. Z okazji Dnia Dinozaura, który obchodzilismy dzień wcześniej, mogliśmy spróbować ułożyć dinozaurowe puzzle. Zabawa ta sprawiła nam wiele radości. Poradziliśmy sobie
z nią znakomicie.

wycieczka do biblioteki 007

Pani Małgosia pozwoliła nam również na samodzielne czytanie i oglądanie książek znajdujących się w cztelniczym kąciku, a było ich na półkach naprawdę dużo. Każdy mógł samodzielnie wybrać książkę, którą chciał z kolegami i koleżankami pooglądać.

wycieczka do biblioteki 008

wycieczka do biblioteki 010

wycieczka do biblioteki 011

Dużym zainteresowaniem cieszył się  czytelniczy domek z kolorowymi lampkami w środku.
Na wizytę w tym domku zdecydował się również nasz pluszowy przyjaciel Puszek, który w plecaku Frania udał się z nami na tę wycieczkę.

wycieczka do biblioteki 009

Na zakończenie spotkania Misie podziękowały Pani Małgosi za poprowadzenie ciekawych zajęć i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. Pani Małgosia również obdarowała nas upominkami. Otrzymaliśmy zakładki do książek i serduszka z logo biblioteki. Pani bibliotekarka zaprosiła nas również na kolejne zajęcia biblioteczne, na które z pewnością się wybierzemy.

wycieczka do biblioteki 012

To była wspaniała wycieczka!

Podobny obraz