Dzień 6 grudnia jest dniem wyczekiwanym przez wszystkie dzieci na całym świecie. Tego dnia obchodzone są Mikołajki.

Podobny obraz

 

 

Ten szczególny dzień świętowaliśmy również w naszym przedszkolu.  Wzięliśmy udział w spotkaniu ze Śnieżynkami
i Pomocnikiem Świętego Mikołaja. Dowiedzieliśmy się gdzie przez cały rok mieszka Święty Mikołaj. Śnieżynki sprawdziły również naszą wiedzę o ukochanym Świętym z białą brodą. Potrafiliśmy opisać, jak wygląda Święty Mikołaj; czym podróżuje i  kto mu pomaga. Wspólnie z dziećmi  z innych grup recytowaliśmy wierszyk o Świętym Mikołaju, bawiliśmy się przy muzyce w pakowanie prezentów i noszenie ciężkiego mikołajowego worka z upominkami. Zaśpiewaliśmy również piosenkę dla Mikołaja " Kto to puka". Śpiewaliśmy tak głośno,że usłyszał nas sam Święty Mikołaj i zapukał w okienko sali. Radość była przeogromna !!! Mikołaj spędził z nami kilka chwil. Pytał, czy byliśmy grzeczni, czy leżakujemy
w przedszkolu i czy zjadamy przygotowywane dla nas obiady i podwieczorki.
Mikołaj obiecał, że zostawi dla nas prezenty w naszych salach. Niestety, nie mógł zostać dłużej, bo miał jeszcze bardzo dużo prezentów do rozwiezienia. Podziękowaliśmy Mikołajowi za przybycie do naszego przedszkola i zaprosiliśmy na przyszły rok.

mikolajki w misiach01

mikolajki w misiach02

mikolajki w misiach04

mikolajki w misiach05

mikolajki w misiach06

Gdy wróciliśmy do sali, pod naszą misiową choinką, stał ogromny czerwony worek z prezentami. Od razu zabraliśmy się do oglądania znajdujących się w nim upominków. Mikołaj przyniósł bardzo dużo nowych zabawek dla całej grupy i coś, "co misie lubią najbardziej" - słodkości dla każdego przedszkolaka. Uśmiech nie schodził z naszej buzi.

mikolajki w misiach07

mikolajki w misiach08

mikolajki w misiach09

mikolajki w misiach10

mikolajki w misiach11

mikolajki w misiach17

mikolajki w misiach12

mikolajki w misiach13

mikolajki w misiach18

mikolajki w misiach14

 

Również i my postanowiliśmy przygotować dla Świętego Mikołaja drobne upominki. Każdy z nas wykonał piękną laurkę dla Świętego. Ten dzień przyniósł nam wiele niezapomnianych wrażeń i dużo radości.

mikolajki w misiach15

mikolajki w misiach16

mikolajki w misiach19

Dziękujemy Mikołaju !

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj i miś obrazki