Podobny obraz

Dzień 21 stycznia był dniem wyjątkowym . Tego dnia do  naszego przedszkola zawitali Dziadkowie, którzy wspólnie z nami  świętowali swój dzień- Dzień Babci i Dziadka.

 

 

Do tego dnia przygotowywalimy się bardzo długo. Wszystko po to, aby Babcie i Dziadkowie otrzymali od nas wspaniałą niespodziankę. To właśnie dla Nich przygotowaliśmy krótki program słowno-muzyczny.
Na początku  serdecznie powitaliśmy naszych Gości wierszykiem :

Dziś w przedszkolu wyjątkowo, tak odświętnie, nietypowo.
Uroczystość zacząć czas, pięknie więc witamy Was!
Ślicznie gościom się kłaniamy,niespodzianki dla Was mamy, 
Bijcie brawa cały czas Wnuki będą bawić Was


Następnie zaśpiewaliśmy dla naszych Babć piosenkę " Dziś święto Twoje". Życzyliśmy w niej  Babciom dużo radości, miłości, zdrowia, uśmiechu oraz tego, aby jak najczęściej były blisko nas, "bo gdy jest babcia  fajnie jest".

Dzien babci i dziadka 07

Zaprezenowaliśmy również wierszowaną inscenizację " Prezenty dla Babci", w której obdarowaliśmy nasze Babcie:  złotymi rybkami spełniającymi trzy życzenia; bajkowym stoliczkiem, który potrafi się nakrywać sam; butami bajkowymi, które skracają drogę do sklepu oraz książkami z bajkami, aby nasze Babcie czytały je nam przed snem.

Dzien babci i dziadka 01

Dla Dziadków również przygotowaliśmy niespodzianki. Pięknie wyrecytowaliśmy wierszyk " Dla Dziadka", w którym ogłosiliśmy Dziadków królami z koroną i tronem. Zaśpiewaliśmy dla nich piosenkę "To naprawdę wielka gratka, gdy się ma takiego dziadka, który się na wszystkim zna", bo nasi Dziadkowie potrafią poradzić sobie z każdym zadaniem i kłopotem. 
Dla Babć i Dziadków przygotowaliśmy również taniec do piosenki " Dwóm tańczyć się zachciało". Otrzymaliśmy  gorące brawa.

Dzien babci i dziadka 03

Dzien babci i dziadka 04

Wszyskie wnuki wiedzą, że z Babcią i Dziadkiem wspaniale można się bawić. Dlatego zaprosiliśmy naszych Gości do wspólnej zabawy - tańczyliśmy  i ćwiczyliśmy z Babciami oraz czarowaliśmy pogodę z Dziadkami. Na zakończenie zaśpiewaliśmy  głośne STO LAT, obdarowaliśmy naszych kochanych Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami , mocno wyściskaliśmy i zaprosiliśmy na poczęstunek.

Dzien babci i dziadka 05

Dzien babci i dziadka 08

 

Do było cudowne popołudnie!
Dziękujemy Babciom i Dziadkom za obecność. 

Podobny obraz