Znalezione obrazy dla zapytania międzynarodowy dzień języka ojczystego

Dnia 21 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Tego dnia wzięliśmy udział w licznych zabawach , w czasie których zwracaliśmy szczególną uwagę na prawidłowe używanie naszego języka ojczystego - języka polskiego.

Na początku zorganizowaliśmy lubianą przez nas zabawę "Prawda czy plotka", w czasie której sprawdziliśmy swoją wiedzę o naszym języku polskim. Każdy przedszkolak wiedział, że plotką jset to, że idąc spać mówimy "dzień dobry", a wchodząc do sali witamy się z panią słowami " do widzenia".

misie dzien jezyka ojczystego 001

misie dzien jezyka ojczystego 003

misie dzien jezyka ojczystego 004

Natępnie wzięliśmy udział w zabawie "Gimnastyka buzi i języka". Na kolorowych kartach zapisane były zadania do wykonania. Każdy mógł wylosować taką kartę, aby wspólnie z kolegami wykonać umieszczone na niej zadanie. Próbowaliśmy dosięgnąć  językiem do czubka nosa, policzyć językiem wszystkie ząbki  czy szeroko uśmiechać się z zamkniętymi ustami.

misie dzien jezyka ojczystego 005

misie dzien jezyka ojczystego 007

misie dzien jezyka ojczystego 006

misie dzien jezyka ojczystego 008

misie dzien jezyka ojczystego 010

misie dzien jezyka ojczystego 009

Powtarzaliśmy również  łamańce językowe np.:  "Stół z powyłamywanymi nogami", "W czasie suszy szosa sucha". Poradziliśmy sobie z nimi śpiewająco.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest ważnym dniem, w którym zwracamy szczególną uwagę na mowę i słowa. Cieszymy się, że również i my w tym dniu mogliśmy cieszyć się i bawić piękną polszczyzną.

Podobny obraz