Znalezione obrazy dla zapytania uczymy dzieci programować

W ramach  Ogólnopolskiego Programu "Uczymy Dzieci Programować" dzieci z grupy "Misie" uczyły się współpracować ze sobą, wykorzystując w zabawach maty do kodowania.

Realizując w trzecim tygodniu lutego temat kompleksowy "Kiedy czasu dużo mamy bibliotekę odwiedzamy" przedszkolaki wzięły udział w zabawie "Porządki w bibliotece". Zadaniem dzieci było ułożenie trasy na macie do kodowania za pomocą krążków matematycznych - strzałek kierunkowych. Zabawa polegała na tym, aby ułożyć drogę do biblioteki w taki sposób, aby zebrać jak najwięcej książek. Zadanie dostarczyło dzieciom wiele radości. Oprócz współpracy,  przedszkolaki doskonaliły orientację w przestrzeni, umiejętność posługiwania się wyrażeniami : do góry, na gół, w prawo, w lewo. Poszukiwały różnych możliwości ułożenia trasy tak, aby dostarczyć do biblioteki jak najwięcej książek.

kodowanie luty009

kodowanie luty010

kodowanie luty011

kodowanie luty012

kodowanie luty013

W ostatanim tygodniu lutego Misie rozmawiały o zdrowiu. Przez cały tydzień towarzyszyło im hasło " Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przedarza". Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zdrowie, w jaki sposób można zarazić się różnymi chorobami oraz jakich przyrządów używa w swojej pracy lekarz. Przedszkolaki ustały, że dla naszego organizmu bardzo ważne jest mieć zdrowe serduszko. Dlatego do kolejnego zadania uczącego dzieci współpracy wykorzystaliśmy kolorowe serca.  Każde dziecko łowiło serduszko za pomocą wędki, a następnie próbowało odnaleźć właściwe jemu miejsce na macie do kodowania. Bardzo ważne było to, aby zwrócić uwagę w jakim kolorze jest nasze wyłowione serduszko oraz jaką ma ono wielkość. Dzieki temu ćwiczeniu Misie doskonaliły umiejetność grupowania przedmiotów według ustalonych kategorii ( kolor i wielkość), rozwijały umiejętność współpracy, niesienia pomocy drugiej osobie.

kodowanie luty001

kodowanie luty002

kodowanie luty004

kodowanie luty005

kodowanie luty006

 

Zadania na matach do kodowania dostarczają Misiom wiele radości.

Ciekawe, jakie zadania czekają na przedszkolaki  w marcu?

 

Podobny obraz