Znalezione obrazy dla zapytania uczymy dzieci programować

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z grupy "Misie" biorą udział w ogólnopolskim programie " Uczymy dzieci programować". Co miesiąc przedszkolaki mierzą się z zadaniami i zabawami, które wprowadząją w świat kodowania i programowania, a także uczą współpracy w grupie.

 

 

W marcu Misie doskonaliły umiejętność przeliczania i dodawania. Wykorzystując matę do kodowania i kubeczki w dwóch kolorach, przedszkolaki wzięły udział w grze " Zbieramy kubeczki". Dzieci, podzielone na dwa zespoły, zbierały kubeczki określonego koloru .  Ilość kubeczków do zebrania wyznaczała liczba wyrzuconych oczek na dwóch kostkach. Wygrywał ten zespół, który jako pierwszy zebrał wszyskie kubeczki swojego koloru. Dzięki tej zabawie dzieci rozwijały umiejętność przeliczania w zakresie 12,  doskonaliły umiejętność czekania na swoją kolej, współpracowały w zespole oraz uczyły się zasad zdrowej rywalizacji .

 kwietniowe kodowanie i dzien ziemi002

kwietniowe kodowanie i dzien ziemi005

kwietniowe kodowanie i dzien ziemi004

kwietniowe kodowanie i dzien ziemi006

 

Kolejne zadanie polegało na odczytaniu drogi zapisanej za pomocą strzałek kierunkowych. Na macie znajdowały się klocki w kształcie figur geometrycznych: trójkąta, kwadratu i koła. Zapisana droga prowadziła do jednej, właściwej figury, pod którą skryła się wskazówka do dalszego zadania - zabawy dydaktycznej " Jak zbudowane jest jajko?". Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, doskonaląc koordynację wzrokowo-ruchową, orientację przestrzenną oraz znajomość figur geometrycznych.

kwietniowe kodowanie i dzien ziemi001