Znalezione obrazy dla zapytania jajko i miś gif

11 kwietnia dzieci z grupy "Misie" zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte, które były podsumowaniem realizowanego przez trzy tygodnie projektu "Jajko"

 

Zajęcia otwarte były bardzo dobrą okazją, aby zaprezentować swoim najbliższym wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie trwania projektu.

Po wspólnym powitaniu przy piosence " Dzień dobry, witamy", Ciocia Agnieszka zaproponowała dzieciom zabawę z wierszem Jana Brzechwy "Jajko". Przeszkolaki uzupełniały treść wierszyka odpowiednimi ilustracjami.

 

zajecia otwarte 4latki misie cz.2006

zajecia otwarte 4latki misie cz.2001

Następnie zaprezentowaliśmy rodzicom nasze wykonanie utworu " Kokoszeczka". Dzieci zostały podzielone na kurczaczki z kokoszką, orkiestrę i jastrzębia. Ta prosta zabawa ruchowa sprawiła nam wiele radości.

zajecia otwarte 4latki misie cz.2002

zajecia otwarte 4latki misie cz.2003

Kolejnye zadanie przygotowane przez ciocie wymagało od nas wizyty w kurniku. Wszyscu dobrze wiemy,że to właśnie tam mieszkają kury. I to tutaj należy szukać jajek potrzebnych do przygotowania ciasta. Kurnikiem była mata do kodowania, a na niej znajdowały się szablony kur. Pod każdą kurą znajdowała się różna liczba jajek. Zadniem Misiów było dotarcie do jak największej ilości kur i zebranie zniesionych przez nie jajek. Drogę do kur układaliśmy wspólnie wyokorzystująć strzałki kierunkowe. Udało nam się zebrać kilka jajek, które wspólnie przeliczyliśmy.

kwietniowe kodowanie i dzien ziemi007

Jajek wystarczyło do upieczenia ciasta. Do tej zabawy zaprośiliśmy naszych gości - rodziców. Wspónie bawiliśmy się w ugniatanie ciasta, rozbijanie jajek i wkładanie ciasta do pieca przy popularnej melodii z pedagogiki Klanzy.

zajecia otwarte 4latki misie cz.2005

zajecia otwarte 4latki misie cz.2004

Ostatnim zadaniem sprawdzającym naszą wiedzę o jajkach był quiz. Wykorzystaliśmy przy tym naszą przedszkolną tablicę interaktywną. Ze wszystkimi pytaniami poradziliśmy sobie śpiewająco.

zajecia otwarte 4latki misie007

zajecia otwarte 4latki misie005

zajecia otwarte 4latki misie006

zajecia otwarte 4latki misie010

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie do naszego przedszkola i wspaniałe przepisy na potrawy z jajek, wykonane wspólnie z dziećmi.