Znalezione obrazy dla zapytania pani jesień ilustracja

Dnia 23 września przedszkolaki z grupy Misie wspólnie z rodzicami uroczyście powitały Panią Jesień.

Na samym początku spotkania dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej powitalnej zabawy przy muzyce.

jesien2019001

jesien2019002

Tego dnia Misie zamierzały opowiedzieć rodzicom kilka słów o warzywach i znajdujących się w nich witaminach. Dlatego wspólnie zaśpiewały piosenkę " Zapukała raz marchewka do przedszkola". Po gromkich brawach, przedszkolaki zaprezentowały inscenizację wiersza  Jana Brzechwy "Na straganie". Wspólnie przygotowały również garnek z warzywami na zupę.

jesien2019004

Misie postanowiły również sprawdzić znajomość warzyw wśród swoich rodziców, więc zaprosiły chętne osoby do zagadek dotykowych. Chętni rodzice z zawiązanymi oczami próbowali odgadnąć, jakie warzywo znalazło się w garnku. Wszyscy wspaniale poradzili sobie z zadaniem i otrzymali od dzieci bardzo głośne brawa.

jesien2019005

jesien2019006

Przedszkolaki wiedzą, że jesień to również pora przygotowywania się zwierząt do snu, dlatego wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o miłym jeżu, którego nie trzeba się bać. Przed dalszymi zabawami i podwieczorkiem na świeżym powietrzu dzieci wzięły udział w małej rozgrzewce naszej buzi. Pięknie ćwiczyły do opowieści artykulacyjnej " Na grzybowej polanie". Na sam koniec spotkania w sali grupowej wszyscy pobawiliśmy się w starą harcerską zabawę "Idzie zuch".

jesien2019008

Po części astystycznej udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekały na nas zabawy z animatorem i poczęstunek.

Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie na nasze spotkanie.

Podobny obraz