Jak to możliwe, że możemy się poruszać? Ile człowiek ma kości? Ile mamy dobrych bakterii? To tylko niektóre z pytań dzieci z grupy "Sówek", które miały możliwość zadać, a także uzyskać na nie odpowiedź odczas pojektu "Ciało człowieka", trwającego 3 tygodnie.

 

 Ciało ludzkie skrywa wiele tajemnic, dlatego dobrze jest je poznawać już od najmołodszych lat o czym przekonały się dzieci z "Sówek". Projekt rozpoczął się od burzy mózgów nt. aktualnej wiedzy dzieci o ciele człowieka oraz informacji jakie starszaki chciałyby wiedzieć w tym temacie.

 

projekt010

Dowiedzieliśmy się jak to jest, że się ruszamy, co mamy w środku (budowa szkieletu, jakie mamy organy itd, ile mamy kości), czy kości się zrastają oraz wiele innych. Przyjrzeliśmy się dokładnie budowie oka, mózgu, szkieletu oraz  organów dzięki manekinom i sztucznym modelom. Dzięki bajce "Było sobie życie" odpowiedzieliśmy sobie na pytanie co robią dobre bakterie oraz czy kości nam się zrastają.

projekt011

W trakcie projektu odwiedziła nas Pani Pielęgniarka, która wyjaśniła co należy robić gdy ktoś zasłabnie, a także jakie informacje przekazać dzwoniąc na pogotowie. Pokazała również jak w prostu spoós ułożyć nieprzytomną osobę w pozyji bocznej, ustalonej. Każde z dzieci mogło w parach spróbowac swoich sił i według polecen udzielić drugiej osobie pomocy.

projekt001

projekt002

projekt003

projekt004

projekt005

projekt006

Ostatniego dnia naszego projektu zaprosiliśmy do nas dzieci z grupy "Myszki", aby wspólnie z nami wzięli udział w Quizie nt. wiedzy o ciele człowieka. Ponadto "Sówki" przekazały 6-latkom wiedzę jaką przekazała  im Pani Pielęgniarka: jak zadzwonić na pogotowie, co robić gdy ktoś zasłabnie oraz jak ułozyć kogoś w pozycję boczną, bezpieczną.

projekt007

projekt008

Jedną z prac jakią "Sówki" miały zrobić było napisanie wierszyka o ciele człowieka wspólnie z rodzicami. Wiele dzieci przyniosło ciekawe i zabawne utwory, opatrzone piękną ilustracją za co gorąco dziękujemy.

projekt009