pro

W lutym  dzieci z grupy  "Kotków" w ramach udziału w ogólnopolskim programie "Uczymy dzieci programować" miały możliwość poznać Ozoboty.

Ozoboty to mały interaktywny robot, który pozwala dzieciom rozwijać kreatywność oraz logiczne myślenie, pozwal poznawać treści z zakresu programowania oraz robotyki.

Na początku dzieci poznawały możliwości robota, a mianowicie umiejętność odczytywania trasy i jej koloru. Malując trasę dla Ozobota dzieci ćwiczyły prawidłowy chwyt narzędzie oraz usprawniały motorykę małą, a także rozwijały twórvze myślenie.

4

5

3a

Kolejnym etapem naszej przygody z Ozobotami była nauka projektowania trasy Ozobota za pomocą specjalnych puzzli z kodami.

Nasz Ozobot zamienił się we Wróbelka Elemelka, który na podstawie opowiadani  H. Łobockiej "O wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku" miał odwiedzić wiewiórkę i zatrzymać się u niej na chwilę, nastepnie miał jechać dalej, aby spotkać dzieci w szkole i znimi chwilę porozmawiać. Trasę miał zakończyć u kuzynów wróbelków i sikorek.

Aby to zadanie wykonać dzieci poznały kody dla Ozobota oraz ich znaczenie, następnie ćwicząc orientację, a także umiejętność planowania i dekodowania samodzielnie zaprojektowały trasę dla Ozobota- Elemelka, wybierając odpowiednie elementy puzzli.

1

2

6

7

8

Przedszkolaki były zachwycone pracą z Ozobotem i czekają na kolejne zajęcia z jego wykorzystaniem.