tyd

Na początku marca dzieci z grupy "Kotków" wzięły udział w ogólnopolskim projekcie "Tydzień z polskimi bajkami".

 

Przez tydzień, dzieci poznawały bajki z dzieciństwa rodziców.

Pierwszego dnia przedszkolaki wzięły udział w projekcji dawnych dobranocek. Obejrzeliśmy bajk: "Reksia" oraz "Bolka i Lolka". Dzieci dowiedziały się, jak należy obchodzić się z psami, jak onie dbać, a także poznały różne funkcje jakie pełnią dla człowieka np. pies ratownik, pies- przewodnik itp.

reksio

pies przewodnik

Stworzyliśmy również kącik bajek polskich z dzieciństwa rodziców, w którym znalazły się: "Przygody Koziołka Matołka", " Miś Uszatek", "Przygody Kota Filemona", "Przygody Bolka i Lolka" oraz "Reksio".

kącik bajek

 Drugiego dnia dzieci poznały historię powstania bajki o przygodach "Misia Uszatka". Przedszkolaki bardzo chętnie słuchały książki Czesława Janczarskiego pt. "Miś Uszatek", a potem tworzyły wspólnie portret tego sympatycznego misia.

mis uszatek

malujemy misia

Trzeciego dnia projektu dzieci słuchały opowiadania o przygodach "Bolka i Lolka", poznały zawód detektywa, odbijały swoje odciski palców oraz przez lupę olądały swoje linie papilarne. Poznały również zabawy z czasów "Bolka i Lolka", a mianowicie grę "W klasy". Dzieci ćwicząc koordynację i równowagę, świetnie się bawiły skacząc. Okazało się, że zabawa nie jest taka łatwa i wymaga rónież skupienia, aby wskoczyć w odpowiednie pole.

mali detektywi

klasy

Czwartego dnia dzieci słuchały przygód "Koziołka Matołka", pracowały z mapą, na której uczyły się odczytywać, jak zaznaczone są rzeki, jeziora, morze, góry i większe miasta. Dzięki tej wiedzy przedszkolaki bez trudu odnalazły na mapie stolicę i nasze miasto zamieszkania- Warszawę. Następnie wspólnie zaznaczyliśmy na mapie miasto Koziołka Matołka- Pacanów, aby wyznaczyć drogę z Warszawy do Pacanowa. Dzieci podczas zabaw plastycznych ćwiczyły sprawność rąk oraz umiejętność posługiwania się pędzlem- wykonując "Koziołka Matołka". Były również zabawy z ozobotem, który wybrała się na wycieczkę i odwiedził w Pacanowie Koziołka Matołka, a w Krakowie- Smoka Wawelskiego.

koziołek

19

Ostatniego dnia udziału w projekcie, dzieci kształtowały giętkość i elastyczność myślenie, rozwijały wyobraźnię oraz kształtowały umiejętność budowania zdań podczas układania bajki pt. "Przygody Gacusia i Małpki Rafiki".

17

"Tydzień z pol,skimi bajkami" obfitował w wiele aktywności, przyniósł nam dużo nowych wiadomości oraz wiele radości.

finał