W połowie września dzieci z grupy "Misie" rozpoczęły swoją przygodę z projektem " Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Pierwszy cykl zajęć dotyczył samodzielności, a nosił nazwę " Mały Miś uczy samodzielności".

Podobny obraz

 

 

Przedszkolaki poznały bohaterów całorocznych spotkań - misia Bruna i dziewczynkę o imieniu Tosia, która dopiero dołączyła do przedszkolnej grupy. Na każdy zajęciach dzieci słuchały krótkich opowiadań o tym, jak Tosia poznawała zasady przedszkolne i uczyła sie ich przestrzegać. Miś Bruno bardzo jej w tym pomagał. 

Dzieci z grupy " Misie" postanowiły sprawdzić, czy i one są już samodzielne. Przedszkolaki stworzyły Misiowy Kodeks 
" Jestem Przedszkolakiem". Dokładnie wyjaśniały, co oznaczają zawarte w nim zasady, jakie zabawy są bezpieczne w przedszkolu, a przy jakich zabawach należy szczególnie uważać.

mis uczy samodzielnosci projekt13

 

mis uczy samodzielnosci projekt18

mis uczy samodzielnosci projekt12

mis uczy samodzielnosci projekt17

Uczyły się krótkich wierszyków o samodzielności.Organizowały zabawy w kole, w czasie których uważały, aby nikomu nic się nie stało przy wspólnych tańcach.

mis uczy samodzielnosci projekt03Wzięły udział w zabawie " Prawda czy plotka", sprawdzającej ich wiedzę o tym , jak należy zachowywać się w przedszkolu.

mis uczy samodzielnosci projekt08

Poradziły sobie śpiewająco z samodzielnym ubieraniem i rozbieraniem się w szatni.

mis uczy samodzielnosci projekt09

Na ostatnich zajęciach opowiadaliśmy sobie o naszych ulubionych przedszkolnych aktywnościach. Postanowiliśmy nawet stworzyć swoją własną książeczkę " Co najbardziej lubię robić w przedszkolu?".

mis uczy samodzielnosci projekt01

Po wykonaniu wszystkich zadań Misie otrzymały certyfikaty potwierdzające zrealizowanie modułu "Mały Miś uczy samodzielności".

certyfikat01

Nie możemy doczekać się już kolejnych przygód!!!