Wraz z początkiem listopada dzieci z grupy "Misie" przystąpiły do realizacji kolejnego modułu projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – „Misiowy wolontariat”.

Na  spotkaniu pt. „Pomocne dłonie” – wysłuchaliśmy historii misia Bruna, któremu pewnego dnia w przedszkolu zaginął ulubiony bucik.

Znalezione obrazy dla zapytania: wolontariat ilustracja"

Miś był bardzo smutny, na szczęście w swojej grupie miał przyjaciół, którzy od razu byli gotowi by mu pomóc. Po wielkich poszukiwaniach, wszystko skończyło się szczęśliwie, a Miś mógł cieszyć się dwoma bucikami na swoich łapkach. Opowiadanie zachęciło nas do rozmowy, o tym, co to jest pomoc; kto i komu może pomagać; co to znaczy, że pomoc niesiemy bezinteresownie. Wspólnymi siłami udało nam się dowiedzieć, co oznacza pojęcie „wolontariat i wolontariusz”. Postanowiliśmy, całą grupą,  zostać małymi wolontariuszami i nieść pomoc poprze udział w różnych akcjach charytatywnych. Zdecydowaliśmy, że będziemy zbierać korki na rehabilitację dzieci, wspomożemy schronisko dla bezdomnych zwierząt i zbierzemy słodycze dla dzieci z domów dziecka. We wszystkie te akcje byliśmy bardzo zaangażowani.

malymis121019 005

wolontariat 002

wolontariat vvv001

Mogliśmy również obejrzeć film, w którym wolontariusze trochę starsi od nas , opowiadali w jaki sposób można pomagać każdego dnia.

malymis121019 003

malymis121019 002

malymis121019 001

A w dniu 5 grudnia, kiedy w kalendarzu obchodzimy Dzień Wolontariusza, każdy z nas został nagrodzony dyplomem .