29 października dzieci z grupy "Kotki"  upiekły polską szarlotkę w ramach udziału w Ogólnopolski Projekcie pt. "Piękna nasza Polska Cała".

 

Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane. 

Na początku, jak na kucharzy przystało, każdy dokładnie umył dłonie. Potem dzieci wysłuchały zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas pieczenia ciasta.

Następnie dzieci odpowiadały na pytanie: "Jak myślicie co będzie potrzebne do przygotowania ciasta- szarlotki?" Tym samym poznały przepis na pyszną szarlotkę z polskich jabłek.

21a

Kolejnym etapem było dodawanie kolejnych składników i mieszanie. Większość czynności wykonywały dzieci pod okiem nauczycieli.

21b

21c

21d

21e

21f

21g

 

Gdy już ciasto było gotowe do pieczenia. Okazało się, że na dzieci czeka jeszcze niespodzianka- spotkanie z szefową kuchni pani Kasią.

21h

21i

21j

Pani Kasia opowiedziałą dzieciom, jakie zasady bezpieczeństwa panują w kuchni, pokazała dwa duże piekarniki, w których powstają pyszne dania dla dzieci z całego przedszkola. Następnie pani Mariolka wstawiła ciasto do pieca, a pani Kasia nastawiła odpowiednią temperaturę. 

Dzieci smacznie odpoczywały na leżakowaniu, podczas kiedy szarlotka się piekła.

21k

Po obiedzie przedszkolaki mogły spróbować swojego wypieku. 

21l

13

Wszystkim bardzo smakowało.