W listopadzie dzieci z grupy Myszek i Kaczuszek wzięły udział w cyklu zajęć pt. „Mali chemicy”.

 

 

Celem przeprowadzonych zabaw badawczych było rozwijanie aktywności poznawczej dziecka przez organizowanie warunków do prowadzenia działań badawczych i rozwijania zainteresowań poznawczych oraz pobudzanie dziecka do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania, wyjaśniania i stawiania wniosków.

 straż eksperymenty 013

straż eksperymenty 012

    Przedszkolaki na pierwszych zajęciach miały możliwość sprawdzić, jak powstaje burza w szklance wody. Pierwszą burzę wywołaliśmy za sprawą oleju i barwników spożywczych – trochę to trwało ale się udało. Następnie sprawdziliśmy, co wydarzy się w drugiej szklance wypełnionej wodą z olejem i barwnikiem po dodaniu tabletki musującej. Burza w tej szklance rozpoczęła się dużo szybciej.

straż eksperymenty 009

straż eksperymenty 007

    Kolejnym eksperymentem było zrobienie tęczy na talerzu. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: Jak powstaje tęcza, jak mieszają się barwy, czy jedzenie jest sztucznie barwione? Wszystko za sprawą prostego i szybkiego eksperymentu z wykorzystaniem cukierków skittles. Zrobiliśmy również tęczę w szklance wykorzystując wodę z różną ilością rozpuszczonego cukru a także kolorowych barwników.

straż eksperymenty 001straż eksperymenty 011

    Zajęcia zrobiły na przedszkolakach ogromne wrażenie. Kolejne eksperymenty niebawem.