W kwietniu w grupie „MISIE” odbyły się zajęcia otwarte pt. „Wiosenne kwiaty”, które były podsumowaniem realizowanego przez trzy tygodnie projektu „ Kwiaty z cebulek – tulipan, żonkil, hiacynt”.

 

Po wspólnym powitaniu dzieci wysłuchały, co takiego Pani Wiosna napisała do nich w liście. Okazało się, że Wiosenka każdego dnia zaglądała przez okienko do naszej sali i widziała, jak dzieci z dużym zainteresowaniem poznawały wiosenne kwiaty. Pani Wiosna przygotowała kilka zadań dla dzieci.

zajęcia otwarte01zajęcia otwarte02

W pierwszym zadaniu Pani Wiosna postanowiła sprawdzić, czy nasze trzylatki wiedzą, co jest prawdą, a co plotką. Żaden Miś nie dał się nabrać na to, że liście tulipanów są niebieskie, a żonkile mają kolor różowy. Podczas kolejnego zadania dzieci wykonały wspólnie z rodzicami kilka ćwiczeń gimnastycznych przy piosence „Idę sobie”.

zajęcia otwarte04

zajęcia otwarte05

 

Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności matematyczne pomagając Pani Wiośnie posegregować kwiaty do odpowiednich obręczy. Maluchy świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Dodatkowo postanowiliśmy policzyć, ile kwiatów danego rodzaju znalazło się w każdej obręczy. Takich umiejętności nie powstydziłby się żaden starszak. zajęcia otwarte06zajęcia otwarte07zajęcia otwarte08

Przedostatnie zadanie przygotowane przez Wiosnę to „Wyskacz wyraz”. Dzieci udowodniły, że potrafią dzielić na sylaby wyrazy takie jak: żonkil, tulipan i hiacynt.

Na sam koniec dzieci zaprezentowały wszystkim zebranym zabawę w kole przy piosence „ Miałam chustkę kolorową”, którą poznały na zajęciach z rytmiki oraz wspólnie z rodzicami zaśpiewały piosenkę o ślimaku.

zajęcia otwarte09

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i piękne kwiaty wykonane ze swoimi pociechami.

zajęcia otwarte11